Gündem

Bakanlıktan Halil Sezai Hakkında Kritik Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şarkıcı Halil Sezai'nin darp ettiği 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i ziyaret ettiğini açıkladı. Ayrıca Bakanlık tarafından yapılan açıklamada bakanlığın konuyu takip edeceği belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada “Kamuoyunda tanınan bir kişi tarafından 67 yaşındaki Hüseyin Meriç büyüğümüzün darp edilmesi hepimizi derinden üzmüştür.” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürlüğünün 16 Eylül’de ivedi bir şekilde konuyla ilgili inceleme yaptığı ve ekiplerin Meriç’i evinde ziyaret ettiği vurgulandı.

BAKANLIK’TAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mağdura Bakanlığımız hizmet modelleri anlatılmış ve kendisine kanuni hakları hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Kendisinin talepleri dahilinde Bakanlığımız konuyu takip edecektir. Milli ve manevi değerlerimizle hiçbir şekilde örtüşmeyen ve kabul edemeyeceğimiz bu hadise, toplum vicdanını yaralamıştır. Bakanlığımız, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılarımıza gösterilen her türlü şiddetin her zaman karşısında olacaktır.”

İlgili Makaleler