Kamu Haberleri

Bakanlıktan Kritik Açıklama ! O Kişilere Kötü Haber Verildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akar açıklamalarında 2023 yılına kadar uzman erbaş ve onbaşı alımının yapılmayacağını belirtti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar uzman erbaş ve onbaşı alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında “Artık herkesin bilmesi lazım, Türkiye Cumhuriyeti Devleti uluslararası ortamda gerçekten bir özne haline gelmiştir.” ifadelerine yer veren Bakan Akar personel alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

93 BİNDEN FAZLA ALIM YAPILDI

Konu ile ilgili olarak Bakan Akar açıklamalarında “15 Temmuz’dan itibaren 93 bin 327 personel aldık, bunların yüzde 70’i operasyonlarda kahramanca görev alan uzman ve sözleşmeli personel” ifadelerine yer verdi. Ayrıca 15 Temmuz sonrası 65 binden fazla sözleşmeli er ve uzman erbaş alımı yapıldığı görülüyor.

2023’E KADAR İHTİYAÇ TAMAMLANDI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar daha önce yaptığı açıklamalarında 2023 yılına kadar ihtiyacın tamamlandığı ve açıktan alım yapılmayacağını belirtmişti. Ayrıca Bakan Akar uzman erbaş alımlarının askerde olanlar arasından yapılacağını vurgulamıştı.

 

İlgili Makaleler