Ekonomi

Bakanlıktan Müjdeli Haber: O Ödemeler Yapılmaya Başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu açıklamalarında Haziran ayı burs ve kredi erken ödemelerinin 19 Mayıs itibariyle ödenmeye başladığını ifade etti. Ayrıca Bakan Kasapoğlu açıklamalarında ödemelerin Ramazan Bayramından önce tamamlanacağını ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 6-10 Haziran’da yatması gereken Haziran ayı burs ve kredi ödemelerinin yükseköğrenim öğrencilerinin hesaplarına Ramazan Bayramı öncesi yatırılmaya başlandığı ilk ödemelerin 19 Mayıs itibari ile yapılmaya başlandığı ifade edildi.

ÖDEMELER BAŞLADI

6-10 Haziran tarihlerinde yatması gereken haziran ayı burs ve kredi ödemelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bayram öncesi ödeme kararı alan Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19 Mayıs tarihi itibarıyla burs ve kredi ödemelerine başladı.

BAKAN KASAPOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram öncesi yatırılacağı müjdesini verdiği yükseköğrenim burs ve kredi ödemelerinin 19 Mayıs tarihi itibarıyla öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını belirtti.

Ayrıca Bakan Kasapoğlu açıklamalarının devamında ödemelerin TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını ifade ederek 19 Mayıs’ta başlayan ödemelerin 23 Mayıs’ta tamamlanacağını vurguladı.

Bakan Kasapoğlu’nun açıklamaları şöyle oldu:

“Güçlü devlet olmanın avantajlarını yaşıyoruz. Bugünleri devlet ve millet işbirliği ile kısa zamanda atlatacağız. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de öğrencilerimizin yanındayız”

ÖDEME TARİHLERİ

TC Kimlik numarasının sonu “0” olanlar 19 Mayıs, “2” olanlar 20 Mayıs, “4” olanlar 21 Mayıs, “6” olanlar 22 Mayıs, “8” olanlar 23 Mayıs’ta ödemelerini alabilecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler