Ekonomi

Bakanlıktan Önemli Açıklama Yapıldı: Destek Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Pakdemirli açıklamalarında 374 milyon TL 'lik destek ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına yattığını belirtti. Bu bağlamda hak sahiplerinin hesaplarını kontrol etmesi gerekiyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sosyal medya hesabı üzerinden çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Pakdemirli açıklamalarında 374 milyon liralık destek ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına yattığını vurguladı. Bu ödemelere ilişkin hak sahibi olan vatandaşların hesaplarını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Bakan Pakdemirli açıklamalarında dün akşam saat 18:00 itibari ile 374 milyon liralık destek ödemesinin hesaplara yattığını belirtti. Ayrıca Bakan Pakdemirli fark ödemeleri kapsamında 340 milyon lira yağlı tohumlar desteği, Hayvancılık Destekleri kapsamında 27 Milyon lira hayvan hastalıkları desteği ödemesi yapıldığını belirtti. Bunun yanı sıra hayvan genetik kaynaklarının yerinde korunması projesi kapsamında verilen 3.6 milyon lira destek ödemesinin bereketinin bol olmasını diledi.

TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’NİN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Bakan Pakdemirli’nin açıklamaları şöyle oldu:

“Bugün saat 18:00 itibari ile toplamda 374 Milyon TL’lik destekleme ödemesini üreticilerimizin hesaplarına yatırdık. Çiftçimize, üreticimize hayırlı olsun.

Fark Ödemeleri kapsamında

340 Milyon TL Yağlı Tohumlar desteği

Hayvancılık Destekleri kapsamında 27 Milyon TL Hayvan Hastalıkları Desteği

Hayvan Genetik Kaynaklarının Yerinde Korunması Projesi desteği kapsamında 3,6 Milyon TL destek ödemelerinin bereketi bol olsun.”

Bakan Pakdemirli’nin dünkü paylaşımı şöyle oldu:

İlgili Makaleler