Ekonomi

Bakanlıktan Yeni Tebliğ: Fiyatlarda Yüzde 30-40 İndirim Yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yeni bir tebliğ hazırlandı. Bu tebliğ ile otobüs bilet fiyatlarında yüzde 30 ile 40 arasında indirim öngörülüyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yeni bir tebliğ hazırlan otobüs bilet fiyatlarında yüzde 30 ile 40 arasında indirim öngörülüyor.

Bu tebliğin birkaç gün içinde Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor. Bu tebliğin yayımlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girmesi beklenmektedir.

Bu bağlamda otobüs bilet fiyatları düşecek.

DAHA ÖNCE DE TEBLİĞ YAYIMLANMIŞTI

Bundan önce de otobüs bilet fiyatları için Resmi Gazete’de tebliğ yayımlanmıştı.

Bu tebliğe göre 100 kilometre mesafede taban yolcu otobüsü bilet ücreti 100 TL, 2000 kilometre ve üzeri mesafede alınacak tavan ücret 500 TL olarak belirlenmişti.

Ayrıca yolcu otobüsü bileti taban ve tavan fiyatları belirlendiği gibi tebliğ kapsamında corona virüsü salgını nedeniyle uygulanan tedbirler kapsamında, karayoluyla yurt içi yolcu taşımacılığı yapan firmaların üstlendiği ilave maliyetler dikkate alındı. Yurt içi yolcu taşımacılığı alanında belirlenen fiyatlar 31 Temmuz 2020’ye kadar geçerli olacağı belirtilmişti.

100 kilometre mesafede alınacak taban yolcu otobüsü bilet ücreti 100 TL olurken, 2000 kilometre ve üzeri mesafelerde alınacak tavan ücret 500 TL, en kısa mesafe 100 kilometre olarak belirlenen yolculuktan alınacak ücretler ise mesafe arttıkça yükselecek.

İlgili Makaleler