Ekonomi

Balıkesir’de İkamet Etmek İsteyenler! TOKİ 625 Konut Satışı Duyurdu!

Balıkesir İli Manyas İlçesi Kızık Mahallesi 625 Adet Konut, 2 Adet Ticaret Merkezi’ni %12 peşinat bedeli için 180 ay vade satışa sunduğunu açıkladı. 30 Eylül 2021 tarihine kadar satışta olduklarını belirten TOKİ açık satışta bulunan konutların 336 ‘sının 2+1 olduklarını da ekledi. Ayrıca TOKİ ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı sunuyor.

Konut satın almak için şartlar

– T.C. vatandaşı olması,

– Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

– Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve iş yeri hariç)

– Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

– Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 6.500.00 TL olması, Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 6.500.00 TL olması gerekmektedir.

İlgili Makaleler