Gündem

Balkanlar’da Corona Virüs Nedeniyle Hayatını Kaybedenlerin Sayısı Artıyor

Çin'in Wuhan kentinde başlayıp sonrasında bütün dünyayı esir alan corona virüs sebebiyle Balkanlar'da 392 kişi yaşamını yitirdi.

Bütün dünyayı etkisi altına alan corona virüs nedeniyle Balkan ülkelerinde de can kaybı görülüyor. Alınan bilgilere göre vaka sayısı en fazla Romanya’da kaydedildi. Romanya’da vaka sayısı 3 bin 864′ yükselirken, hayatını kaybedenlerin sayısı 148’e ulaştı ve 374 kişi de eski sağlığına kavuştu.

98 KİŞİ SOLUNUM CİHAZINA BAĞLANDI

Yunanistan’da corona virüs vaka sayısı ise 1673 olarak aktarıldı. Ölen kişilerin sayısı 70 iken iyileşenlerin sayısı da 78 olarak belirtildi.

Sırbistan’da yaşamını yitirenlerin sayısı 51 olurken, son bir gün içerisinde vaka sayısı 284 artarak 1908’e yükseldi. Sırbistan’da şu an 1082 kişi tedavi sürecindeyken, 98 kişinin de solunum cihazına bağlı olarak yaşadıkları aktarıldı.

Slovenya’da ise ölenlerin sayısı 6 artarak 28’e ulaştı ve ülkedeki vaka sayısı 997 olarak açıklandı. 156 sağlık görevlisinin corona virüs testi pozitif çıkarken, 79 kişi de eski sağlığına kavuştu.

4 AYLIK BEBEĞİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Corona virüsten etkilenenlerin sayısının 1182’ye yükseldiği Hırvatistan’da ise 4 aylık bebeğin corona virüs testi pozitif çıktı. Ülkede 115 kişi iyileşirken, 15 kişi de hayatını kaybetti.

Bosna Hersek’te ise toplam corona virüs vaka sayısı 651’e yükseldi ve 21 kişi yaşamını yitirdi. Ülkede 30 kişinin de iyileştiği aktarıldı.

Bulgaristan’da vaka sayısı 522’ye ulaştı ve corona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 18 oldu. Alınan bilgilere göre, iyileşenlerin sayısı 37 olarak ifade edildi.

Balkan ülkelerinden en küçüğü Karadağ’da da vaka sayısı 203’e ulaşırken, 2 kişinin yaşamını yitirdi ve 1 kişi de iyileşti. Son olarak da Kuzey Makedonya’da toplam vaka sayısı 555 oldu ve ölüm sayısı 18 olarak açıklandı. 23 kişi ise eski sağlığına kavuştu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir