En Az Lise Mezunu Adaylar Arasından Banka Şubelerine Şoför Alımı Yapılıyor

İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı personel alım ilanlarını kısa süre önce güncelledi. 

Yapılan güncelleme sonra Şoför kadrosu için personel açığı bulunduğunu bildiren İş Bankası bu kadro için personel alımı yapacağını ilan etti. Kamuilanlari.com olarak bizlerde bu kadro için yayımlanan personel alım ilanı ve bankanın belirlediği koşulları adaylara ulaştırıyoruz. 

İş Bankası en az lise mezunu şoför alım ilanı kadro ve başvuru detayları.

İŞ BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

İş Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan Şoför alım ilanında 4 il için alım olacağı bilgisi verildi. 

Bankanın İstanbul, İzmir, Zonguldak ve Gaziantep şehirlerinde ve bu şehirlerin çeşitli ilçelerinde yer alan banka şubelerine yapılacak Şoför alımları sınav usulü ile olacak. Adaylar başvurularını yaptıktan sonra başvuru sonuçları olumlu olması durumunda yazılı sınava girecekler. 

Peki banka bu kadro için yayımladığı ilanında adayların hangi başvuru şartlarını sağlamaları gerektiğini ilan etti? İşte o koşullar,

İŞ BANKASI ŞOFÖR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İş Bankası tarafından ilan edilen Şoför alımı başvuru kılavuzunda, bu kadro için yapılacak alımların hangi koşullar altında yapılcağı da açıklandı. Banka adaylardan hem bankanın genel personel alımı başvuru koşullarını sağlamalarını hemde alım yapılacak Şoför kadrosunun mesleki özelliklerine haiz olmalarını istedi. 

İşte madde madde İş Bankası Şoför alımı başvuru koşulları;

İş Bankası adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasını, erkek adaylar için eylemli askerlik görevini 06.08.2019 tarihi itibarıyla tamamlamış olmasını, sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmasını ve en az Lise Mezunu veya ticaret meslek lisesi mezunu olmasını talep ediyor.

Bu şartların yanında banka adaylardan belirli bir yaşın altında olmalarını şart koştu. Buna göre; İş Bankası ilan için adayların 6 Ağustos 1991 ve sonrasında doğmuş olması gerekiyor. Diğer bir koşul ise Daha önce, Banka tarafından yapılan Şoför, Özel Güvenlik Görevlisi veya Operasyon Elemanı (Operasyon Destek Elemanı) işe alım sınavlarından birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak.

SRC Belgesi Şartı

Şoför alım ilanı için başvuruda bulunacak adayların başvurularının kabul edilmesi için 2017 yılından önce alınmış en az B sınıfı ehliyet veya 2017 yılından sonra alınmış en az D1 sınıfı ehliyet sahibi olmak. SRC1 ve SRC2 belgelerinden herhangi birine, SRC3 ve SRC4 belgelerinden herhangi birine sahip olmaları isteniyor. 

BAŞVURULAR ELEKTRONİK YAPILACAK

İlan için gerekli koşulları sağlayan adaylar yazılı sınava katılabilmek için başvurularını elektronik olarak yapacaklar. İş Bankası’nın ilgili mail hesabına başvuru formu ile özgeçmiş gönderecek adaylar başvurularını bu şekilde yapacaklar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir