İş Bankası 4 Şehirde En Az Lise Mezunu Banka Memuru Alımı Yapıyor

İş Bankası kendisine ait kurumsal internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 4 farklı şehirde bulunan İş Bankası şubelerine personel alımı olacağını duyurdu. 

Personel alımlarının nasıl yapılacağı hakkında da bilgi veren İş Bankası, adaylara uygulanacak yazılı sınav sonucuna göre memur alımı olacağını bildirdi. 

Peki İş Bankası hangi şehirlerde bulunan banka şubelerine personel alımı yapacak? Personel alım ilanında hangi koşullar bulunuyor? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? Tüm detayları ile siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

TÜRKİYE İŞ BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

İş Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yayımladığı personel alım ilanlarında Şoför kadrosu için banka memuru alımı yapılacağını açıkladı. Adaylar gerekli koşulları sağlamaları halinde ilana başvuru yapacaklar ve yazılı sınava katılacaklar. Yazılı sınavın ardından başarılı olan adaylar mülakatlara katılacaklar. Bu aşamayı da geçen adaylar göreve başlayacaklar. 

Peki Banka Hangi Şehirlerde Alım Yapacak?

İş Bankası tarafından yayımlanan banka memuru alımı başvuru kılavuzunda; İstanbul, İzmir, Zonguldak ve Gaziantep’te bulunan banka şubelerinde personel açığı olduğunu ve sınav aşamalarında başarılı olan adayların bu şehirlerde yer alan şubelerde istihdam edileceğini açıkladı. 

İŞ BANKASI’NIN BELİRLEDİĞİ ŞARTLAR

İş Bankası banka personeli alım ilanı için detaylı bir ilan metni yayımladı. Bu ilan metninde ilan edilen kadro için sağlanması gereken koşullar tek tek belirtildi. 

Bankanın personel alımlarında talep ettiği genel özelliklere alım yapılacak Şoför kadrosunun mesleki özellikleri eklendi. Öğrenim şartından yaş şartına her koşulun detaylı bir şekilde yer alan ilan metninde olan o şartlar;

Genel Koşullar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Erkek adaylar için eylemli askerlik görevini 06.08.2019 tarihi itibarıyla tamamlamış olmak Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak. En az Lise Mezunu veya ticaret meslek lisesi mezunu olmak.

Yaş Şartı

İş Bankası ilan için başvuru yapacak adayların  6 Ağustos 1991 ve sonrasında doğmuş olması gerektiğini açıkladı. 

Sertifika Şartı

İlanda adayların 2017 yılından önce alınmış en az B sınıfı ehliyet veya 2017 yılından sonra alınmış en az D1 sınıfı ehliyet sahibi olmak. SRC1 ve SRC2 belgelerinden herhangi birine, SRC3 ve SRC4 belgelerinden herhangi birine sahip olmaları gerektiği bildirildi.

Diğer Koşullar

İş Bankası’nın yayımladığı ilanda yer alan diğer koşullar şunlar: Daha önce, Banka tarafından yapılan Şoför, Özel Güvenlik Görevlisi veya Operasyon Elemanı (Operasyon Destek Elemanı) işe alım sınavlarından birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak. Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlan için başvuru yapacak adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. İş Bankası başvuruların ilan metninde yer alan başvuru mail adresine başvuru formu gönderilecek yapılacağını açıkladı. İlana son başvuru tarihi ise 31 Temmuz 2019. 

İş Bankası tarafından yayımlanan ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir