İş Bankası En Az Lise Mezunu Şoför Alım İlanı Yayımladı

İş Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını ilan ettii.

Bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden yayımlanan şoför alım ilanında, alımların sınav esasına dayalı olarak yapılacağı belirtildi. Bu bağlamda İş Bankası tarafından adaylardan talep edilen başvuru koşulları ile başvuruların nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntıları detayları ile aktarıyoruz. 

İŞ BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

İş Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yayımladığı personel alım duyurusunda alımların İstanbul, İzmir, Zonguldak ve Gaziantep’ten yapılacağını duyurdu. Banka tarafından yayımlanan ilana göre adaylar bu illerde şoför olabilmek adına yazılı sınava girecekler. 

Şoför alımı yazılı sınavı ise İstanbul Tuzla’da bulunan banka birimlerinde (Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi) gerçekleştirilecek. 

BAŞVURU ŞARTLARI

4 farklı şehir için yayımlanan Şoför alım ilanında ayrıca adayların sağlamaları gereken başvuru şartları da ilan edildi. Adayların öğrenim şartından yaş şartına kadar her koşulun detaylı bir şekilde anlatıldığı başvuru kılavuzunda yer alan bu koşulları sizlere madde madde aşağıda aktarıyoruz. 

Adayların sağlamaları gereken ilk koşullar neredeyse her personel alım ilanında bulunan ”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Erkek adaylar için eylemli askerlik görevini 06.08.2019 tarihi itibarıyla tamamlamış olmak Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak. ” şartlarından oluşmakta. 

Banka ilanında ayrıca adayların en az lise mezunu olmasını ya da ticaret lisesi mezunu olması gerektiğini ifade ederken yaş şartını da 6 Ağustos 1991 ve sonrasında doğmuş olmak, olarak açıkladı. 

Diğer Başvuru Koşulları İse Şu Şekilde,

* İstanbul, İzmir, Gaziantep, Zonguldak illerinde ikamet etmek ya da bu illerde ikamet edebilecek olmak.

* 2017 yılından önce alınmış en az B sınıfı ehliyet veya 2017 yılından sonra alınmış en az D1 sınıfı ehliyet sahibi olmak. SRC1 ve SRC2 belgelerinden herhangi birine, SRC3 ve SRC4 belgelerinden herhangi birine sahip olmak.

* Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak.

* Daha önce, Banka tarafından yapılan Şoför, Özel Güvenlik Görevlisi veya Operasyon Elemanı (Operasyon Destek Elemanı) işe alım sınavlarından birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak.

* Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu ilan için İş Bankası tarafından verilen başvuru süresi 31 Temmuz olarak açıklandı. Başvurular İş Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün internet adresi üzerinden elektronik olacak yapılacak. Başvuruda bulunacak adaylar cv.isbank.com.tr adresi üzerinde yer alan İş Bankası Aday Kariyer Portalı aracılığıyla başvurularını kuruma bildirecekler. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir