İş Bankası Yeni Personel Alım İlanı Yayımladı! İş Bankası Personel Alımı Şartları Neler?

Türkiye İş Bankası A.Ş., kısaca İş Bankası, Türkiye’de bireysel ve ticari bankacılık hizmeti sunan en büyük özel banka. 1924’te Mustafa Kemal Atatürk’ün yönergeleriyle kurulan İş Bankası, Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankasıdır.  İş Bankası, resmi web sitesi üzerinden yeni personel alımı yapacaklarını bildiren bir duyuru yayımladı. ‘Müfettiş Yardımcısı‘ pozisyonunda iş başvurusu duyurusu yapan banka, alım sınavı’nın 9 Kasım 2019 Cumartesi günü İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirileceğini de belirtti.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

UYRUK– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

EĞİTİM– Üniversitelerin 4 yıllık eğitim verilen ve detayları aşağıdaki tabloda yer alan bölümlerinden mezun olmak.

YABANCI DİL– İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek ve aşağıda yer alan tablodaki sertifikalardan birine sahip olmak.

ASKERLİK– Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da en erken 2020 yılı Haziran ayına kadar tecil ettirmiş olmak.

SAĞLIK DURUMU– Sağlık durumu seyahat etmeye ve Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.

YAŞ– Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. (9 Kasım 1989 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir.) 

Ayrıca İş Bankası’nın belirttiği bir diğer kritere göre:

”Bankamızın yaptığı sınavların herhangi birinin Değerlendirme Merkezi aktiviteleri veya mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak ve daha önce yapılan Müfettiş Yardımcılığı sınavlarına bir defadan fazla katılmamış olmak. Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak. Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak” şartları da aranıyor.

SINAV YERİ VE SON BAŞVURU TARİHİ

Sınavın yazılı aşaması 9 Kasım 2019 Cumartesi günü İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sınav başvuruları 30 Ekim 2019 Çarşamba gün sonuna kadar kabul edilecek olup sadece cv.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Bankası Aday Kariyer Portalı üzerinden yapılabilecektir.

Başvuru yapmak ve ilan detayları hakkında bilgi almak için İş Bankası Aday Kariyer Portalı’na bu link üzerinden erişim sağlayabilirsiniz: https://bit.ly/2p2n0Vy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir