Kamu Bankaları İlanları Yayımlandı! Banka Memuru Kadroları ve Başvuru Şartları

İki kamu bankası kendilerine ait kurumsal internet siteleri üzerinden yayımladıkları duyurular ile personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Bu kapsamda Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından yayımlanan ve sınav usulü ile yapılacak olan personel alım detaylarını sizlere ayrıntıları ile aktarıyoruz. 

* Halkbank 2019 yılı personel alım ilanı

* Ziraat Bankası 2019 yılı personel alım ilanı

Bu iki personel alım ilanına dair bilinmesi gerekenler;

ZİRAAT BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

Ziraat Bankası tarafından yayımlanan duyuruda banka bünyesine iki kadrodan personel alımları olacağı bildirildi. İki farklı ilan ile yayımlanan duyurulara göre kadro kontenjan detayları şu şekilde;

20 Müfettiş Yardımcısı Alımı

30 Yaş şartı ile yayımlanan personel alım ilanı iki farklı alanda olacak. İdari personel ve mühendis alanlarına yapılacak Müfettiş Yardımcısı alım ilanı için belirlenen koşullar şunlar. Adayların üniversitelerin dört yıllık eğitim veren;

İdari Branşı: Ekonomi (İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Muhasebe.

Mühendis Branşı: Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği.

25 Avukat Alımı

Yine 30 yaş şartı, Avukatlık stajını tamamladıktan sonra Avukatlık Ruhsatnamesi almış olmak şartı ile yayımlanan ilanda yer alan öğrenim şartı.

Yurt içinde dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakülteleri ile denkliği sağlanmış yabancı ülkelerdeki Hukuk Fakültelerinden mezun olmak.

HALKBANK PERSONEL ALIM İLANI

Halkbankası yayımladığı bir duyuru ile 24 farklı şehirde personel alımı yapacağını duyurdu. Tek bir kadroda yapılacak personel alımları Banko Hizmetleri Gişe Personeli kadrosuna yapılacak. 

Banko Hizmetleri Gişe Personeli Alımı

Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak, 01.01.1990 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış muaf veya en az 30.04.2020 tarihine kadar tecilli olmak, yada bedelli askerlikten tararlanacak olmak, 

İLANLARA BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlanlara başvuruda bulunacak adaylar başvuru detaylarını incelemek için ilan metinlerini inceleyebilirler. 

Halkbank ilanı için TIKLAYINIZ

Ziraat Bankası ilanı İçin TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir