EkonomiGündem

Bankada Hesabı Olanlar İçin Bankalar Birliğinden Önemli Uyarı

Türkiye Bankalar Birliği tarafından bankada hesabı olan vatandaşlar için önemli bir uyarı yapıldı. Sosyal medya üzerinden yapılan bu uyarıda vatandaşların cep telefonlarına gelen yanıltıcı mesajlara itibar etmemeleri istendi.

Türkiye Bankalar Birliği resmi sosyal medya hesabından çok önemli bir açıklama paylaştı. Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada bankada hesabı olan vatandaşlara uyarı yapıldı. Söz konusu açıklamada cep telefonlarına gelen yanıltıcı mesajlara vatandaşların itibar etmemesi istendi ve mobil cihaza güncel bir antivirüs programı yüklenmesini istedi.

GELEN SMS’LERE DİKKAT

Twitter hesabından yapılan açıklamada göre, SMS ile gelen uygulama linklerine karşı vatandaşların ihtiyatlı olması gerektiği belirtildi. Söz konusu açıklamada dolandırıcıların gönderdiği mesajlardaki uygulama linklerine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi ve güncel bir antivirüs programının kurulması istendi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Türkiye Bankalar Birliği tarafından sosyal medyadan paylaşılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cihazınıza SMS ile gelen ve banka uygulamasını çağrıştıran linklerden uygulama indirmeyin. Mobil cihazınıza güncel bir antivirüs programı yükleyin”

İlgili Makaleler