Bankada Parası Olan Vatandaşlara Çok Önemli Duyuru

Corona virüsü salgını kapsamında bankada parası olan vatandaşları ilgilendiren çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında 2019 yılında zaman aşımına uğrayan mevduat için son başvuru tarihinin uzatıldığı belirtildi. Bu bağlamda son başvuru tarihi 15 Eylül oldu.

Bilindiği gibi corona virüsü salgını sürecinde önemli tedbirler alındı. Bu tedbirler kapsamında 2019 yılı itibarıyla zaman aşımına uğrayan mevduat için son başvuru tarihi uzatıldı. Bununla birlikte son başvuru tarihi 15 Eylül olarak açıklandı.

15 EYLÜL OLARAK AÇIKLANDI

Bu konuya ilişkin karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kararına göre zaman aşımı kapsamında bulunan mevduat, emanet ve alacağı bulunan hak sahibi veya mirasçılar için son başvuru tarihi belirtildi. Bu karara göre son başvuru tarihi 15 Eylül oldu.

Karar doğrultusunda, hak sahibi ve mirasçıları tarafından aranmayan 2019 yılına ilişkin tutarlar, faiz ve kar paylarıyla birlikte 30 Eylül’e kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecek.

YAYIMLANAN KARAR

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ise şöyle oldu:

İlgili Makaleler