EkonomiGündem

Bankalar Sokağa Çıkma Yasağında Hizmet Verecek Mi? TBB Yanıtladı

Türkiye Bankalar Birliği, 16-17-18-19 Mayıs günlerini kapsayacak sokağa çıkma yasağında banka şubelerinin faaliyet gösterip göstermeyeceğine dair açıklamalarda bulundu.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), 16-17-18-19 Mayıs günlerini kapsayacak ve Covid-19 salgını ile mücadele için uygulanacak sokağa çıkma yasağında, banka şubelerinin hizmet verip vermeyeceğine dair açıklamalarda bulundu.

ŞUBELER KAPALI OLACAK

TBB tarafından konuya dair yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 18 Mayıs 2020 tarihinde uygulanacak “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” kararına istinaden, kararda belirtilen 15 ilde 18 Mayıs Pazartesi günü banka şubeleri kapalı olacak. Kısıtlama kapsamındaki bu 15 ilde yerleşik olan müşteriler bankacılık işlemlerini şube dışı kanalları kullanarak yerine getirilebilecek.”

EDİMLER 20 MAYIS’A ERTELENSİN

“Edimlerinin yerine getirilmesinin son günü 18 Mayıs 2020 tarihli müşterilerin ise edimlerinin 20 Mayıs 2020 tarihine ötelenmesi hususunda üyelere tavsiyede bulunuldur. Üyelerden, kararda yer alan 15 ilde yerleşik müşterilerin 18 Mayıs 2020 tarihli tarihli edimlere ilişkin Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne bildirimlerinin Risk Merkezi Genelgesi’nin Mücbir Haller Uygulamasına göre yapılması istendi.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler