Gündem

Bankalardan maaş ve ikramiye çekecek milyonlarca vatandaş uyarılıyor!

Corona virüsü salgını esnasında bankalardan maaş ve ikramiye çekecek milyonlarca vatandaş uyarılıyor. ATM’den para çekecek olan vatandaşların sosyal mesafe kuralına dikkat etmesi istenirken, diğer işlemler koşununda dijital uygulamalardan faydalanmaları isteniyor.

Türkiye’de corona virüsü nedeniyle pek çok kurum ve işletme kapatıldı. Ancak bankalar faaliyet göstermeye devam ediyor. Çalışma saatlerinde değişiklik yapan bankalar vatandaşlara maaş ve ikramiyelerini çekerken dikkat etmeleri gerekenler hakkında uyarılarda bulundu.

Dijital işlemlerden faydalanın

Emeklilerin nisan ödeme ve ikramiye tarihleri yaklaşırken bankalar corona virüsüne karşı tedbirli olunmasını istedi. Özellikle kalabalık ortamda ve ATM sıralarında sosyal mesafenin korunması gerektiğini bildiren bankalar, müşterilerine öncelikle dijital kanalları tavsiye ediyor, nakit para kullanımı olmaksızın banka ve kredi kartı ile harcamayı öneriyor.

Evde ödeme avantajı

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ise vefa sosyal destek grubları ile evde ödeme ayrıcalığından yararlanabilirler. Vatandaşlar evde ödeme konusundaki taleplerin valilik ve kaymakamlıklara 112, 155 ve 156 numaralı telefonlar aracılığıyla iletebilirler.

Maaş ve ikramiye ödeme tarihleri

Emekli maaş ödemeler 1-5 Nisan, SSK emeklileri için bayram ikramiyeleri 7-10 Nisan Emekli Sandığı emeklileri ve Bağ-Kur emeklileri için ise 11 Nisan’dan itibaren ödemeler başlayacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir