İş Bankası Sınav Usulü İle Banka Memuru Alımı Yapıyor

İş Bankası, İstanbul’da bulunan Şube ve Genel Müdürlük birimlerine banka memuru alımı yapacağını duyurdu. 

Banka yayımladığı banka memuru alım ilanında alımların sınav usulü ile gerçekleştirileceğini duyurdu. Başvuruda bulunan adaylardan başvuru sonucu olumlu olan adaylar daha sonra banka tarafından gerçekleştirilecek olan yazılı sınava katılacaklar. 

Yazılı sınav ve sözlü sınavlardan başarılı olan adaylar ise işe alınacaklar. Peki İş Bankası tarafından ilan edilen Banka Memuru alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar,

BANKA MEMURU ALIM İLANI

İş Bankası tarafından yayımlanan Banka Memuru alım ilanına başvuru yapacak adaylar için, bankanın resmi web sayfasından bir kılavuz yayımlandı.

Bu kılavuzda ilana başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken tüm koşullar bildirildi. Kamu İlanları olarak bu kılavuzda yer alan koşulları sizlere aktarıyoruz.

Genel, Yaş ve Öğrenim Şartı 

İlana başvuru yapacak adayların Yürk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olması, Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olması ve güvenlik soruşturması ile arşiv araştırması sonucu olumlu olması şartlarını sağlaması gerekiyor. Bu şartların yanı sıra adayların ayrıca yaş şartını sağlamaları isteniyor.

Bu şarta göre adayların Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. (1 Nisan 1989 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir.), şartına haiz olması isteniyor. 

Öğrenim şartı ilana çok sayıda bölümden mezun adaylar başvuru yapabilecek. Bunun için kılavuzda yer alan bölümlerin incelenmesi gerekiyor. 100’e yakın bölümün yer aldığı listeye göre alımlara sadece lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan ilana başvurular 22 Mart tarihine kadar  cv.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Bankası Aday Kariyer Portalı üzerinden yapılacak.

İş Bankası, Banka Memuru alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir