Kamu Bankalarına KPSS’siz Memur Alımı Yapılıyor

Türkiye’de kamu bankası olarak faaliyet gösteren 5 bankadan ikisi personel alım ilanı yayımladı. 

Vakıfbank ve Halkbank tarafından yayımlanan banka memuru alımı ilanlarında yer alan kadro bilgilerini sizlere aktarıyoruz. 

Bu iki kamu bankasının yanında özel banka faaliyet gösteren İş Bankası’nın halen devam eden ilanını da sizlerle paylaşıyoruz. 

VAKIFBANK PERSONEL ALIM İLANI

Vakıfbank kurumsal web sayfası üzerinden yayımladığı bir ilan ile personel alımı yapacağını duyurdu. Tek bir kadro için yayımlanan personel alım ilanında alımların Müfettiş Yardımcılığı kadrosuna yapılacağı açıklandı. Bu kadro için öne çıkan başvuru koşulu ise öğrenim şartı.

Bu kadro için belirlenen 4 yıllık üniversite bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Öğrenim şartını sağlayan adaylardan ayrıca Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmama, askerlik ile ilişiği bulunmama, Türkiye’nin her yerinde görev yapacak sağlık durumuna sahip olma ve Bankanın işe alımla ilgili sınavlarından birine katılmış olup, sözlü sınav aşamasında başarısız sayılmamış olma şartı bulunuyor. 

HALKBANK SERVİS GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Halkbank resmi internet sitesinden adaylara duyurduğu personel alım ilanında Servis Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Banka şubelerinde gişe personeli, vezne işlemleri, banko görevlisi pozisyonlarında çalıştırılacak olan bu personel alım ilanında en dikkat çeken şart ise ikamet şartı. 

Halkbank personel alımlarını Kıbrıs şubelerinde görevlendireceğini ve bunun için ikamet şartı olduğunu bildirdi. Bu şartın dışında adaylardan T.C. veya KKTC vatandaşı olmalarını, 01.01.1989 ve sonrasında doğumlu olmalarını, herhangi bir lisans bölümünden mezun olunmasını, Kıbrıs’ın her yerinde görev yapmaya elverişli olmasını, Erkek adaylar için askerlik görevlini tamamlamış, muaf veya en az 31.12.2019 tarihine kadar teceilli olmasını sağlamalarını istiyor. 

İŞ BANKASI BANKA MEMURU ALIM İLANI

İş Bankası İstanbul’da bulunan banka şubelerinde görevlendirmek üzere banka memuru pozisyonu için persone alımı yapacağını açıkladı. İş Bankası tarafından yayımlanan ilanda ise dikkat çeken başvuru koşulu ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak. 

Öğrenim şartının dışında adayların ayrıca banka ilan metninde yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. Erkek adaylar için en geç 1 Nisan 2019 tarihine kadar askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da en erken Ağustos 2020 celp dönemine kadar tecil ettirmiş olmak. Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak. Bu şartların dışında adayların ek olarak İş Bankası tarafından daha önce gerçekleştirilen Memur, Operasyon Elemanı, Operasyon Destek Elemanı ve Çağrı Merkezi sınavlarından herhangi birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak.

İLAN METİNLERİ

İlanlarda yer alan bölüm şartı ve başvuru koşullarına dair detayları verdiğimiz bağlantılardan görüntüleyebilirsiniz.

Vakıfbank Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Halkbank Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İş Bankası Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir