Merkez Bankası 4 Farklı İlan Yayımlayarak Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) resmi internte sitesi üzerinden kadrosunda personel açığının bulunduğunu ve bu kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. 

Merkez Bankası tarafından yayımlanan bu personel alım ilanlarına ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında Yönetici Asistanı, Merkez Bankası Uzman Yardımcısı, Denetçi Yardımcısı ve Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı kadrolarına alım yapılacağı açıklandı. 

10 Yönetici Asistanı Alım İlanı

Yönetici Asistanbı kadrosuna İletişim Fakültelerine dahil programlar ile Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Mütercim aTercümanlık programlarından mezun adaylar başvuru yapabilecekler.

50 Merkez Bankası Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Bu kadro için adayların iktisat, ekonometri, işletme, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, finans, finansal matematik, maliye, uluslararası ilişkiler, muhasebe, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, bankacılık, sigortacılık, aktüerya, istatistik, matematik, matematik mühendisliği, hukuk, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi, psikoloji ve sosyoloji mezunu olmaları isteniyor.

10 Denetçi Yardımcısı Alım İlanı

Denetçi Yardımcısı kadrosuna başvuruda bulunacak adaylar iktisat, ekonometri, işletme, finans, maliye, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk bölümlerinden birinden mezun olmak şartını sağlamalılar. 

5 Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı Alım İlanı

Bu kadro için talep edilen öğrenim şartı ise bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve sistem mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri mezun olmak. 

GENEL ŞARTLAR

Öğrenim şartını sağlayan adaylar ayrıca aşağıda yer alan genel şartlara da haiz olmalılar. 

Bu kadrolar için adaylardan 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak, Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak, YDS’den 70, KPSS’den 80 puan almış olmak şartlarını sağlamaları isteniyor. 

İLAN METİNLERİ

Yönetici Asistanı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Denetçi Yardımcısı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Uzman Yardımcısı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir