Merkez Bankası KPSS Puan Sıralaması Esasına Göre Memur Alıyor

Merkez Bankası Mart ayı başında yayımladığı ilanlar ile çeşitli kadrolarda personel alımı yapacağını ilan etmişti. Banka tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci 22 Nisan tarihinde sona erecek. 

Başvuru süreci sona ermeden önce Merkez Bankası ilanına başvuru yapacak adayların dikkat etmeleri gereken detayları, kadro bilgilerini ve başvuru koşullarını haberimizde derledik. 

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

Merkez Bankası kendisine ait internet sayfası üzerinden yayımladığı personel alım ilanında alımların 3 pozisyonda olacağını bildirdi. İlanlara göre Merkez Bankası Denetçi Yardımcısı, Uzman Yardımcısı ve Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı pozisyonlarına personel alımları yapacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Merkez Bankası tarafından ilan edilen Denetçi Yardımcısı, Uzman Yardımcısı ve Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı kadrolarına başvuru yapmak isteyecek adaylar için yayımlanan başvuru koşulları şunlar;

Uzman Yardımcısı

Merkez Bankası Uzman Yardımcısı kadrosuna 50 personel istihdamı sağlayacak. Bu kadro için yayımlanan personel alım ilanında öne çıkan koşul öğrneim şartı. Buna göre adayların;

İktisat, ekonometri, işletme, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, finans, finansal matematik, maliye, uluslararası ilişkiler, muhasebe, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, bankacılık, sigortacılık, aktüerya, istatistik, matematik, matematik mühendisliği, hukuk, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi, psikoloji ve sosyoloji bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekiyor. 

Denetçi Yardımcısı

Merkez Bankası tarafından alım yapılacak olan diğer kadro ise Denetçi Yardımcısı. Bu kadro için 10 personel istihdamı sağlanacak. İlanda öne çıkan koşul öğrenim şartı;

İktisat, ekonometri, işletme, finans, maliye, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk bölümlerinden birinden mezun olmak.

Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı

Bu kadro için yayımlanan personel alım ilanında yer alan bilgilere alım yapılacak personel sayısı 5. Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı kadrosuna başvuru yapacak adayların  bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve sistem mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri bölümlerinden birinden mezun olmaları isteniyor. 

ÖNE ÇIKAN DİĞER KOŞULLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken diğer başvuru koşulları şunlar;

Bu kadrolar için adaylardan 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak, YDS’den 70, KPSS’den 80 puan almış olmak şartlarını sağlamaları isteniyor.

İLAN METİNLERİ

Yayımlanan ilanlarda yer alan başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan ilan metinlerini incelemeliler. 

Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Denetçi Yardımcısı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Uzman Yardımcısı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir