Ekonomi

Başvuru Yapan Alıyor ! Dev Destek Devreye Girdi: Toplam 20 Milyar Lira

Corona virüsünün yayılma hızı ve etkisi yavaş yavaş kırılmaya devam edilirken adım adım işe dönüş başladı. Binlerce esnaf kontrollü bir şekilde dükkanlarını açarak işbaşı yaptı. Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde destek paketleri devreye alınıyor. Bu paketler kapsamında esnafa finansman desteği sunuluyor ve bunun toplam tutarı 20 milyar liraya yaklaştı.

Corona virüsünün etkisi ve yayılma hızı kırılmaya devam ediyor. Corona virüsü ile mücadele kararlı bir şekilde devam ederken adım adım işe dönüş başladı. Binlerce esnaf kepenk kaldırarak işbaşı yaptı. Bununla birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde destek paketleri kapsamında esnafa finansman desteği sağlanıyor.

BÜYÜK BÖLÜMÜNÜN FİNANSMANI TAHSİS EDİLDİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde destek paketleri kapsamında esnafa sunulan finansman desteği 20 milyar liraya yaklaştı. 950 bine yakın esnafın 800 bininin süreçleri tamamlandı ve işletmelerden de 160 bin talep geldiği belirtildi. Ayrıca büyük bir bölümün finansman tahsisi gerçekleştiği vurgulandı.

BAKAN PEKCAN’IN AÇIKLAMALARI

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda esnaf için önemli adımların atıldığını belirtti ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Hazine destekli faiz indirimli kredi uygulaması kapsamında esnafımız desteklenmeye devam ediliyor. Esnafın zararlarının telafi edilmesi için ulusal ve bölgesel bazda yapılabilecekler üzerinde çalışıyoruz”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler