Ekonomi

Başvuru Yapanların Bazıları Hala Bekliyor ! Bazıları 10 Bin İçin Başvurdu 3 Bin Lira Kredi Çıktı

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası tarafından 10 bin liraya kadar kredi veriliyor. Ailenin geliri 5 bin lirayı geçmediği takdirde başvurular kabul ediliyor. Adana Milletvekili İsmail Koncuk bu krediler hakkında bir açıklama yaptı ve 10 bin lira başvurularının çoğunluğunun 3 bin lira olarak karşılandığını ifade etti.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk kamu bankaları tarafından ekonomik istikrar kalkanı kapsamında hayata geçirilen ihtiyaç destek kredisi kampanyaları hakkında açıklamalarda bulundu. Koncuk açıklamalarında kendilerine çok sayıda şikayet geldiğini ifade ederek 10 bin liralık taleplerin büyük çoğunluğunun 3 bin lira olarak karşılandığını vurguladı.

İsmail Koncuk konu hakkındaki açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi. İhtiyaç destek kredisi hakkında kritik değerlendirmelerde bulunan İsmail Koncuk açıklamalarında 10 bin lira olarak ilan edilen kredi kampanyalarınında vatandaşların aldatılması yerine ‘başınızın çaresine bakın’ denilmediğini vurguladı.

İSMAİL KONCUK’UN AÇIKLAMALARI

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Günlerdir kredi başvurusu karşılanmayanlar, 10 bin TL talebine karşılık 3 bin TL verilenler bizleri arıyor, sıkıntılarını ifade ediyor. Her işi elinize, yüzünüze bulaştırmak zorunda mısınız? Aldatmak yerine, başınızın çaresine bakın da mı diyemediniz? Utanmalısınız! #DestekKredisi”

“Geçin bu darbe ayaklarını da, 10 bin TL #DestekKredisi talebine 40 gündür cevap verilmeyen ya da 3 bin TL ile geçiştirmeye çalıştığınız on binlerce mağdur vatandaşa bakın. Evet bir darbe olduğu gerçek ama size değil, çaresiz bırakılan asgari ücretliye, esnafa, emekliye, işsize…”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler