Personel Alımı

Başvurular Başlamıştı; JGK Personel Alımı 2022 İlanı İçin Yeni Bir Güncelleme Geldi! O Tarihe Kadar Başvuru Yapanlar İşe Alınacak, Sonrası Yararlanamayacak!

İşsizliğin rakamlarla da görünür hale geldiği şu günlerde özel sektörün üzerindeki yükü alabilmek ve kaliteli istihdamı artırabilmek adına işe alımlarını kamuya açık bir şekilde gerçekleştiren kamu kurum ve kuruluşları, toplu işe alım ilanları yayınlamaya devam ediyor. O kamu ve kuruluşundan gelen işe alım yeni ilanı ise, pek çok pozisyonda onlarca kişinin istihdam edileceğini gösteriyor.

Güncel iş ilanları arasına her geçen gün bir yeni kamu kurum ve kuruluşunun eklendiği şu günlerde özellikle toplu yapılan işe alımlar, iş arayan vatandaşa müjde gibi geliyor. Bu kapsamda onlarca işçi istihdam etmeye hazırlanan Jandarma Genel Komutanlığı (JGK), 22 ayrı pozisyonda istihdam edilmek üzere personel arayışı içerisine girmiş bulunuyor.

JGK Personel Alımı İlanı 2022

Geçtiğimiz gün yayınladığı işe alım ilanına göre, boş pozisyonları ve kadro dağılımını da açıklamış olan Jandarma Genel Komutanlığı (JGK), gerçekleştirdiği duyuruda “Aşçı 18, betonarme demircisi 22, boya ve alçı 18, çatı ustası 4, duvarcı 25, elektrikçi 2, fayansçı 8, ısı yalıtımcısı 4, inşaat kalıpçısı 18, iş makineleri operatörü (dozer) 3, iş makineleri operatörü 2, iş makineleri operatörü 4, kaportacı 3, kasap 9, mermerci 9, oto boyacı 6, (oto) döşemeci 15, oto lastik tamircisi 27, sıvacı 35, su yalıtımcısı 2, terzi 16” olacak şekilde bir istihdamın sağlanacağını duyurmuş bulunuyor. Bu kapsamda başvuruları 8 Nisan 2022 tarihi ile 24 Nisan 2022 tarihi arasında gerçekleştirmiş olan JGK, bu ay içerisinde ise, başvuru gerçekleştirmiş olan adayları sınava almaya başlıyor.

JGK Personel Alımı Şartları 2022

Her pozisyonun kendine ait olan şartları bir yana işe alımlar için genel bir şartname de yayınlamış olan Jandarma Genel Komutanlığı (JGK), T.C. vatandaşı olan ve 18 yaşını geçen adaylar başta olmak üzere; KPSS şartı var ise, KPSS 2020’den gerekli puanı almış olan, memuriyet hakkından mahrum edilmeyen, söz konusu pozisyona uygun mezuniyeti olan, sağlık durumu sağlık raporu alabilecek bir seviyede olan, güvenlik soruşturmasından geçebilecek olan kişilerin başvurularını kabul ediyor. JGK’nin sınav yeri ve tarihinin ise, önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

İlgili Makaleler