Personel Alımı

Başvuruları Bugün Tamamlayın; Yarın Her Şey İçin Çok Geç Olabilir! Uşak Üniversitesi Memur Alımı İçin Son Günler…

Türkiye’nin eğitimi ve istihdam kalitesi ile öne çıkan üniversitelerinden biri olan Uşak Üniversitesi, kendi bünyesinde istihdam edeceği kamu personeli alımı yapacağını duyurmuş bulunuyor. Sözleşmeli bir şekilde kamu personeli alımı yapacak olan Uşak Üniversitesi, 7 personel alımı için gerekli olan tüm şartları da kamuoyunun bilgisine yayınladığı ilan ile sunuyor.

Yayınlandığı kamu personeli alımı ilanı 7 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini duyurmuş olan Uşak Üniversitesi, personel alımı için ilanına başvuruları kabul etmeye başlamış bulunuyor. Başvurular için son günlere gelmiş olan Uşak Üniversitesi, kamu personeli olmak isteyen adayların acele etmesi için son bir çağrı daha gerçekleştiriyor.

Uşak Üniversitesi 7 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

İstihdam edeceği 7 personele ilişkin detaylı bir işe alım ilanı yayınlamış olan Uşak Üniversitesi; 1 büro personeli, 2 koruma ve güvenlik görevlisi, 1 teknisyen ve 3 temizlik destek personeli olmak üzere alımları gerçekleştireceğini açıklamış bulunuyor. Bu kapsamda başvuruları Personel Dairesi Başkanlığı üzerinden kabul etmeye devam eden Uşak Üniversitesi, 8 Haziran 2022 tarihi itibariyle başlattığı başvuruları, 22 Haziran 2022 tarihiyle sonlandırıyor. Söz konusu pozisyonlara başvuru yapacak olan adayların nüfus cüzdanı, diploma ve sağlık raporu gibi belgeler ile başvuru yapması gerekiyor.

Her Pozisyon İçin Ayrı Şartlar Aranıyor

Genel personel alımı şartları kapsamında kamu personel alımı şartlarını uygulayan Uşak Üniversitesi, pozisyona özel olan şartların da adaylarda var olmasını istiyor. Bu kapsamda alacağı 1 büro personeli için adayların lisans düzeyinde mezuniyet ve KPSS’nin ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmasını şart koşan Uşak Üniversitesi, aynı zamanda bu pozisyon için işaret dili, beden dili ve etkili iletişim sanatı alanlarından sertifikaya sahip olunmasını da istiyor. Koruma ve güvenlik görevlilerin gerekli eğitimi almış olmalarını ve hizmet alanına ilişkin kimlik kartına sahip olmalarını şart koşan Uşak Üniversitesi, aynı zamanda minimum 170 santimetre boy istiyor. Teknisyen alımları kapsamında lise ve dengi okullardan bilişim teknolojileri, veri tabanı programcılığı, bilgi teknolojileri gibi bölümlerinden mezun olmayı şart olarak koymuş olan Uşak Üniversitesi, temizlik personeli için ise hijyen belgesi sahipliği şartını arıyor.

İlgili Makaleler