Gündem

Bayram Dönüşü Bir Yasak Daha Açıklandı ! 15 Günlük Yasak Kararı

Hakkari Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada oturma eylemi, basın açıklaması, gösteri yürüyüşü, açlık grevi, çadır kurma, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin yasaklandığı belirtildi. Ayrıca bu yasakların 15 gün süreceği de vurgulandı.

Hakkari Valiliğinden önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açılamada devlet, ülke ve milletin bölünmez bütünlüğünün korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması, başkalarının hak ve özgürlüklerinin engellenmemesi, suç işlenmesinin önlenmesi corona virüsü salgınının yayılmaması için bir karar alındığı belirtildi. Bu doğrultuda genel sağlığın korunması amacıyla bazı önlemler alındığı vurgulandı.

15 GÜN SÜREYLE YASAKLANDI

Yapılan açıklamada il genelinde oturma eylemi, basın açıklaması, gösteri yürüyüşü, açlık grevi, çadır kurma, stant açma gibi eylem ve etkinliklerin yasaklandığı ifade edildi. Ayrıca Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada bu yasakların 15 gün süreceği belirtildi.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. maddeleri ve İl İdaresi Kanunu’nun 11. maddesi hükümleri gereğince Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç, Hakkari il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 4 Ağustos saat 00.01’den 18 Ağustos saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma ve protesto eylemi, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, konser, şenlik, meşale yakma, bildiri, broşür dağıtma, afiş, poster asma ve benzeri türdeki her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır.”

İlgili Makaleler