Ekonomi

Bayramdan sonra arabası olanlar asgari ücretin üç katı kazanç sağlayacaklar!

Araç sahibi olan vatandaşlar için ek gelir kazanma fırsatı meydana geldi. Yurtiçi Kargo, arabası olan vatandaşların faydalanabileceği yeni bir uygulamaya geçti. Şirket tarafından bayramdan sonra uygulamaya konulacak projede arabası olanlar kargo taşıyarak asgari ücretin üç katı kazanç elde edebilecekler.

Yurtiçi kargo tarafından Türkiye’de ilk kez uygulamaya konulacak proje ile araç sahipleri kendi arabalarıyla kargo dağıtarak gelir elde edebilecek. Bayramdan sonra uygulamaya konulacak ‘YK Plus Taşıyıcı’ uygulamasına girenler kendi çalışma saatlerini ve günlerini de belirleyebilecekler. Parça başı ödeme alacak olan araç sahipleri asgari ücretin 3 katı kadar gelir elde edebilme fırsatını yakalayabilirler.

Kadınların başvurmasını bekliyoruz

Proje hakkında daha önce konuşan Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, Bin 500 ila 2 bin kişiye istihdam sağlanacağını açıklamıştı. Başvurular hakkında da bilgi veren Önyol, “İlk sağlık şartı, onun yanında güvenlik şartı aranacak, yaş şartı olacak ama bazı yerlerde öğrencilere de fırsat vereceğiz. Başvurular bir ay sonra başlayacak. İnternet sitemiz üzerinden başvuru yapılabilecek. Eylül ayı itibariyle hizmetimiz başlayacak. Kadınların başvurmasını bekliyoruz. Onlara da güzel bir istihdam sağlıyor olacağız. Avrupa’da ve Türkiye’nin bazı bölgelerinde kadınlar kargo taşımacılığı yapıyor. Biz kadınların da çok olmasını istiyoruz. Onlardan da ciddi başvuru bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Esnaflar da kazanç elde edebilecek

Öte yandan sadece araç sahipleri değil mahalle esnafları da ek kazanç elde edebilecekler. ‘Teslim Noktası’ uygulaması ile müşteriler adrese teslimin yanında mahalle esnafına teslim seçeneğini de seçebilecekler. Böylece kargo şubesi görevi üstlenen esnaflar da ek kazanç elde etmiş olacaklar.

İlgili Makaleler