Personel Alımı

BDDK 33 personel alımı yapacak!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bugün Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı yayınladı. 11 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yer alan ilana göre BDDK, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere sözleşmeli 33 personel alımı yapacak.

BDDK personel alımı başvuruları 13 Kasım’da başlayacak ve 20 Kasım 2020 tarihinde saat 16.00’da sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adayların Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) ulaşılabilecek. Başvuru Formunun doldurulması suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Peki, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) personel alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir?

BDDL PERSONEL ALIMI İÇİN İSTENİLEN ŞARTLAR

1) Üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren; bilgisayar mühendisliği, yazılım

mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim

Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak.

2) 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), “KPSSP1 veya KPSSP2” puan türlerinin herhangi birinden en az 75 puan almış olmak ve;

-Bilişim-1: Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği veya dengi bölümlerden başvuran en yüksek puanlı 240 kişi,

-Bilişim-2: Elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği veya dengi bölümlerden başvuran en yüksek puanlı 120 kişi,

-Bilişim-3: Endüstri mühendisliği veya dengi bölümlerden başvuran en yüksek puanlı 100 kişi,

-Bilişim-4: Matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümleri veya dengi bölümlerden başvuran en yüksek puanlı 200 kişi içerisinde bulunmak.

Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU

Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL

Tel: 0 (212) 214 52 09 – 58 79 – 50 91

Not: Giriş sınavına ilişkin gerekli görülen bilgilendirmeler, Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) veya gerek görülmesi halinde ilgililerin başvuru formunda beyan ettiği iletişim bilgileri üzerinden duyurulacaktır.

İlgili Makaleler