Gündem

BDDK duyurdu: O harcamalar için taksit sayısı arttırıldı

Corona virüsü sürecinde turizmin ekonomik zarar görmesi nedeniyle çeşitli adımlar atılmaya başlandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), yerli turizmi desteklemek ve vatandaşa finansman kolaylığı sağlamak için önemli bir karar aldı. BDDK’dan yapılan açıklama ile seyahate ilişkin harcamalarda kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit sayısının 12 aydan 18 aya çıkartıldığını duyuruldu.

Corona virüsü sürecinde turizmin ekonomik zarar görmesi nedeniyle kamu bankaları vatandaşlara tatil kredisi sağlayacağını açıklamıştı. Bu kapsamda BDDK ‘da yeni bir karar aldı. Buna göre; havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili kredi kartıyla yapılan harcamalarda taksit sayısının 12 aydan 18 aya çıkarılacak.

İşte BDDK’dan yapılan açıklama:

BdDK’dan yapılan açıklamalarda, “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 09/06/2020 tarihli ve 9053 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler