EkonomiGündem

BDDK’dan 15 Bankaya Para Cezası! Müşteriler Şikayet Etmişti

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan açıklamada, belirli talimatlara uyulmadığı gerekçesiyle 15 bankaya para cezası verildiği belirtildi. Toplam cezanın 19 milyon 650 bin TL olduğu açıklandı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), açıklaması doğrultusunda, Covid-19 salgını sürecinde kendilerine iletilen müşteri şikayetlerinin incelenip karara varıldığı açıklandı. Bu sebeple de 15 bankaya idari para cezası verildiği ve toplam cezanın 19 milyon 650 bin TL olduğu belirtildi.

15 BANKAYA İDARİ PARA CEZASI VERİLDİ

BDDK tarafından yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde:

“Bu kapsamda, şikayete konu bankalar hakkında kurumumuz denetim elemanları tarafından yapılan incelemeler neticesinde düzenlenen raporda yer alan tespitlere ilişkin olarak kurumumuzca bankalara iletilen talimatlara aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 14 Mayıs 2020 tarihli ve 9021 sayılı kararı ile 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 148’inci maddesinin (b) bendi uyarınca 15 bankaya toplam 19 milyon 650 bin TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Söz konusu şikayetlere ilişkin inceleme süreçleri kesintisiz devam etmektedir.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler