Gündem

Bebeğini çöpe atan çocuk yaştaki annenin polise verdiği ifade kan dondurdu!

Edirne'nin Keşan ilçesinde çöp konteynerine bebek bırakan çocuk yaştaki annenin polise verdiği ifade kan dondurdu. 14 yaşındaki çocuk sığındığı metruk evde tanımadığı bir kişinin tecavüzüne uğradığını söyledi.

Edirne Keşan’da çöp konteynerinde yeni doğmuş bir bebek bulundu. Yapılan araştırmalar sonrasında bebeğin aynı bölgede oturan 14 yaşında A.A. isimli bir çocuğa ait olduğu öğrenildi. Polis tarafından ifadesi alınan A.A.’nın polise verdiği ifade ise tüyler ürperticiydi. Çocuk anne, ifadesinde geçen yıl Tekirdağ’da kaldığı yetiştirme yurdundan kaçarak bir metruk eve sığındığını ve burada tanımadığı bir kişinin tecavüzüne uğradığını öne sürdü. A.A., daha sonra yetiştirme yurdundan da ayrılarak, Keşan’da yaşayan anne ve ablasının yanına geldiğini ifade etti.

Sağlık durumları iyi
Olayla ilgili elde edilen bilgilere göre: A.A.’nın Keşan Devlet Hastanesi kadın doğum servisinde tedavi görürken, çöpten çıkarılan bebeğinin ise Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde kuvöze alınarak tedavi gördüğü öğrenildi. Sağlık durumlarının iyi olan anne ve bebek koruma altına alınacağı ve Edirne Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yurda yerleştirilecekleri bildirildi.

Çöpten ağlama sesi geldi
Çöpe atılan bebeği ise Nebahat Gümüş isimli yaşlı bir kadın bulmuştu. Nebahat Gümüş olay hakkında “Mutfakta yemek yaptığım sırada pencereden bakıyordum. Sarı bir bez çantayı çöpün içine bıraktı. Ben dayanamayıp gidip baktım. Ağlama sesi gelmeye başladı. Baktığımda çantada bebek vardı. Kızın hareketlerinden de şüphelendim. Sonra polis ve ambulans geldi. Bebeği ambulansla hastaneye götürdüler. Polise gittiği yönü de gösterdim. Kızı kısa sürede buldular.” açıklamasını yaptı.
Henüz 14 yaşında olan A.A’nın evde doğum yaptığı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir