Gündem

Bedelli Askerlik Ne Zaman Başlıyor? Milli Savunma Bakanı Tarihleri Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Covid-19 salgını ile mücadelede alınan tedbirlere dair açıklamalarda bulundu ve TSK'nın normalleşme sürecinde gerçekleştireceği personel alımının, bedelli askerliğin ve pek çok merak edilen tarihi duyurdu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, normalleşme sürecinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından alınan tedbirlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akar, pek çok kişinin merak ettiği bedelli askerlik tarihini, personel alımlarının ne zaman başlayacağı ve celp işlemlerinin tarihini açıkladı.

OPERASYON BÖLGELERİNDE COVID-19 TESPİT EDİLMEDİ

Milli Savunma Bakanı Akar tarafından yapılan açıklamalar ise şu şekilde:

“TSK’daki normalleşme planına ilişkin, ilgili arkadaşlarımızla çalıştık. Buradaki en önemli unsurlardan birisi de operasyonları engellememesiydi. Onu da başardık.”

TSK’NIN NORMALLEŞME SÜRECİ

1 Haziran tarihinden sonra TSK’nın normalleşme sürecine gireceğini belirten Akar, şöyle devam etti:

“Personel temin, atama erteleme, okullardaki eğitim ertelenmişti. Bunları 1 Haziran’da başlatacağız. 1 Haziran’dan itibaren normalleşme çalışmalarına başlıyoruz.”

BEDELLİ ASKERLİK, CELP İŞLEMLERİ VE TERHİS

“31 Mayıs’tan itibaren terhislerin başlamasını planlıyoruz. Celp işleri de 5 Haziran’dan itibaren başlayacak. Bedelli askerlik uygulamasında yeni alım 20 Haziran’da başlayacak. Askere alınacaklara da corona virüs testi yapılacak. Sonuç belirlendikten sonra birliklerine sevk edilecekler.”

İDLİB’E DAİR AÇIKLAMALAR

Akar, İdlib’de Rusya ile birlikte gerçekleştirilen devriyeler için şu açıklamaları yaptı:

“Küçük ihlaller olsa da bölgedeki ateşkes devam ediyor. 235 bin civarında Suriyeli kardeşlerimiz evlerine döndüler. Bizim amacımız bütün Suriyeli kardeşlerimizin evlerine dönmesi.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler