Gündem

Beklenen İstanbul Depremi İçin Korkutan Açıklama

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden Gülüm Tanırcan beklenen İstanbul depremi hakkında önemli değerlendirmelerde bulunarak beklenen depremin 6,7 milyon kişiyi etkileyebileceği ifade edildi.

Büyükçekmece Belediyesi ev sahipliğinde “Deprem Riski ve Riskin Azaltılmasına Yönelik Çalışmalar” semineri yapıldı ve bu seminerde konuşmacı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden Gülüm Tanrıcan oldu. Tanırcan beklenen İstanbul depremi hakkında açıklama yaptı.

Gülüm Tanırcan burada yaptığı konuşmasında İstanbul depremi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Tanırcan yaptığı İstanbul depremi açıklamasında Türkiye’de yapı denetimi eksikliği olduğunu ve tasarımların depreme yönelik yapılmadığını ifade ederek ülke genelindeki tüm binaların güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Beklenen İstanbul Depremi Hakkında Açıklama

YAPILAN AÇIKLAMA

Ayrıca Tanırcan açıklamalarında “Yapı denetimi sadece şantiyede inşaatın denetimi olarak anlaşılmakta ve depreme dayanıklı projeler ihmal edilmektedir. Ülke genelindeki tüm binalara güçlendirme çalışması yapılmalıdır. Doğal afet sigortaları kurumunun kurulması ve zorunlu deprem sigortası uygulaması başlatılmalıdır. Deprem her an gerçekleşebilir.” ifadelerine yer verdi.

Konu ile ilgili olarak beklenen İstanbul depremi açıklamasının devamında “İstanbul ve çevresinde bir depremin olması durumunda, toplam ekonomik kaybın 90-120 milyar dolar arasında olması öngörülüyor. Deprem sonrası ise 30 milyar dolar civarında bir maliyet öngörülmektedir. Bunlar acil durum, müdahale ve yeniden inşaat yapım çalışmalarına yönelik harcamalar için kullanılacak.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir