Kamu Haberleri

Belediye Başkanı Tüm Yakın Akrabalarını Kamuya Yerleştirdi

CHP'li Yalova Belediyesi'nde akraba atamaları gerçekleeştirildi ve bu atamalar kentte büyük rahatsızlığa ulaştı. Beledie Başkanı Vefa Salman amcasının kızını Özel Kalem Müdürü, baldızının kızını da Kadın ve Aile Hizmetler Müdürü olarak atadı.

Belediye Başkanı Vefa Salman’dan rahatsızlık yaratan atamalar gerçekleştirilmiş. Konu ile ilgili olarak CHP’li Yalova Belediyesindeki akraba atamaları CHP Genel Merkezinde de büyük rahatsızlığa yol açtı.

Başkan Salman’ın ardı ardına yaptığı akraba atamaları ile belediyenin üst düzey görevlerine kendi yakınlarını getirdiği öne sürüldü.

Akşam Gazetesinin özel bir haberine göre; iki dönemdir Yalova Belediye Başkanı olan Vefa Salman’ın çok sayıda akrabasını belediyede işe yerleştirdiği öğrenildi. Salman’ın bir akrabasına kadro açabilmek için önce başkan yardımcısı yaptığı ardından da belediyenin birimine gönderdiği öğrenildi.

Birinci dereceden akrabalarını belediyeye yerleştiren Salman, eşinin akrabalarını da belediyeye yerleştirdi. Çanakkale’de yaşayan baldızının kızı Zeynep Arslan’ı Kadın ve Aile Hizmetler Müdürü yaptı. Kuzenleri Önder Tekinsan ile Öner Tekinsan’ı makam şoförü yaptı.

AKRABA İÇİ ATAMALAR

2014’te yapılan seçimlerden hemen sonra amcasının kızı Özlem Salman Günalp’ı özel kalem müdürü olarak atayan Başkan Salman bir diğer yakın akrabası avukat Gülden Atik’i de başkan yardımcılığı görevine başlattı. Bunun yanı sıra tik daha sonra Hukuk İşleri Müdürü, ardından İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak görevini sürdürdü. Atik, kanunlar gereği 6 ay burada çalıştıktan hemen sonra belediyenin Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne görevlendirildi.

Tüm bunların yanı sıra Başkan birinci dereceden Belediye Başkanı Salman akrabalarını belediyeye yerleştirerek eşinin akrabalarını da belediyeye yerleştirdi. Çanakkale’de yaşayan baldızının kızı Zeynep Arslan’ı Kadın ve Aile Hizmetler Müdürü yapan Belediye Başkanı Salman kuzenleri Önder Tekinsan ile Öner Tekinsan’ı makam şoförü yaptı.

Son gelişmeleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir