Gündem

Belediye Başkanı’ndan çöken bina açıklaması! Kolon demirleri alınmış!

İstanbul Bahçelievler’de bir bina çöktü. 7 katlı binanın çökmesi üzerine Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır açıklama yaptı. Başkan Bahadır binanın çökme nedeninin ise kolon demirlerinin alınması olduğunu belirtti.

İstanbul Bahçelievler’de kentsel dönüşüm nedeniyle 1 ay önce boşaltılan 7 katlı bir bina bugün çöktü. Binanın çöktüğüne şahit olan vatandaşların ifadesi doğrultusunda, enkaz altında kağıt toplayan veya hurda toplayan birinin olma ihtimaline karşı çalışma başlatıldı. Enkaz altında birinin kalması ihtimaline karşı, hassas köpeklerle arama yapılırken sokak önlem amacıyla polis ekiplerince kapatıldı. Büyük bir gürültü ile çöken o bina ile ilgili Bahçelievler Belediye Başkanı açıklama yaptı.

bina çöktü

Bina mühürlüydü

Çökmenin nedeni boşaltılan binadaki kolon demirlerinin satılmak üzere alınması olduğunu söyleyen Başkan Bahadır, binanın kentsel dönüşüm nedeniyle mühürlü olduğunu hatırlattı.Çalışmaların devam ettiğini söyleyen Bahadır açıklamasında “Alt kata boş olduğu için kağıt toplayıcısı ve hurdacıların girdiği söyleniyor. Bazı görgü tanıkları çıktığını söylüyor. Çalışmalar devam ediyor” ifadelerini kullandı.

bina çöktü

Soruşturma başlatıldı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bahçelievler’de daha önce boşaltılan binanın çökmesine ilişkin soruşturma başlattı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir