Personel Alımı

Belediye Bünyesinde Lise Mezunu VHKİ Alımı Yapılıyor

Tokat Baydarlı Belediyesi, gerekli şartları yerine getiren adaylar arasından bünyesine memur istihdam edecektir. Gerekli belgeleri ve şartları haberimizde bulabilirsiniz.

Baydarlı Belediye Başkanlığı altında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu göz önüne alınarak işe alınmak üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği şartlarınca unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer hükümlülükleri yerine getirmek şartıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur istihdam edilecektir.

BAŞVURU YOLLARI

Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için;başvuru yapmak için istenen belgelerle beraber 1 Mayıs 2020 tarihinden 5 Mayıs 2020’de saat 17.00’ye kadar başvurularını gerçekleştirebilirler. Adaylar, başvurularını Baydarlı Belediyesinin  http://www.tokatbaydarli.bel.tr/ internet sitesinde gerçekleştirebilirler. Bir diğer yol ise şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Yükseliş Mahallesi Belediye Sokak No: 3 adresine başvuru belgelerini göndermektir. Eksik bilgi veya belge söz konusuysa başvuru değerlendirilmeyecektir ve postadaki gecikmeler yaşanırsa başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen Memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1) Türk vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

6) İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Gerekli belgeler ve başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir