Personel Alımı

Belediye Bünyesinde Memur Alımı Yapılıyor ! İşte Aranan Şartlar

Hemşin Belediye Başkanlığı tarafından Resmi Gazete'de bir ilan yayımlandı ve ilanda Belediye bünyesinde memur alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana ilişkin detayları ve aranan şartları haberimizin devamında paylaşıyoruz.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Hemşin Belediye Başkanlığının bir ilanı yayımlandı ve ilanda farklı pozisyonlarda memur alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanın detaylarında şu ifadelere yer verildi:

“Hemşin Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Memur alınacaktır.”

Memur Alımı Pozisyonları
Memur Alımı Pozisyonları

BAŞVURU DETAYLARI

Hemşin Belediye Başkanlığı tarafından tahsildar ve tekniker alımı yapılacağı ifade edildi. Memur alımı ilanına başvurular 10 Mart 2020 tarihinde başlayacak ve 20 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile mesai saatleri içinde kuruma şahsen başvuru yapacaklardır.

ARANAN ŞARTLAR

Resmi Gazete’de yayımlanan memur alımı kapsamında adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

• Türk vatandaşı olmak,

• Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

• Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

• Memur alımı kapsamında erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

• Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

• İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir