Alexa

Belediye Çalışanları ve Taşeron İşçi Maaşlarına Zam Müjdesi

Belediye çalışanları ve taşeron işçi maaşlarına zam yapılması konusunda yaşanan son dakika gelişmeleri ve zam müjdesi haberi veren kurumları sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye Çalışanları ve Taşeron İşçi Maaşlarına Zam Müjdesi

Belediye çalışanları ve taşeron işçi maaşlarına zam yapılması konusunda yaşanan son dakika gelişmeleri ve zam müjdesi haberi veren kurumları sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye Çalışanları ve Taşeron İşçi Maaşlarına Zam Müjdesi
Editor: Mustafa Karagöz
16 Nisan 2019 - 10:00

Taşeron işçi ve belediye çalışanları tarafından merakla beklenen konuların başında zam konusu geliyor. Yerel seçimlerin tamamlanması ve gündemin normal seyrine dönmeye başlamasının ardından kurumların ele alması beklenen konuya dair detayları sizler için değerlendiriyoruz. 

TAŞERON İŞÇİ MAAŞLARINA ZAM MÜJDESİ

Taşeron işçi maaşlarına zam konusu Hak İş Sendikası tarafından ele alındı. Katıldığı programlar, etkinlikler kapsamında taşeron işçi maaşlarına zam konusunu dile getiren Hak İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan, bir yıl boyunca verilecek zam miktarının yetersizliğine vurgu yapıyor. 

Öyle ki taşeron işçi maaşlarına bir yıl boyunca yüzde 4 + 4 zam yapılacağını vurgulayan Mahmut Arslan, işçi maaşlarına en az enflasyon oranında zam yapılmasını gerektiğini ifade ediyor. Asgari ücret maaşlarına yapılan zam oranlarını hatırlatan Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan 2020'ye kadar maaş zammı uygulamasının büyük mağduriyetleri beraberinde getireceğine dikkat çekti. 

Bazı Belediyeler Konuya Dair Adım AttılarSeçimlerin hemen öncesinde bazı belediye başkanlıkları ile bazı kurumlar bu konuda adım attılar. Bazı belediyeler bünyesinde çalışan taşeron işçilere enflasyon oranında zam kararı alırken bazı belediyeler ise 635 TL rakamında karar kıldılar. Ankara'da faaliyet gösteren ANFA ise almış olduğu kararla taşeron işçi maaşlarını kadrolu işçi maaşları ile eşitledi. 

Kamuilanlari.com

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih ezer
    1 ay önce
    Hangi filim bu abiler istac vesaire belediye firmaları olanlar aldı. Belediye başkanı insan olanlarda aldı ben çalıştığım yerde yüzde dördü goremiyoruzki enflasyon farkını alalım işçinin hakkını vermezsen oylar böle düşer ben şahsen iki seçimdir sandığa bile gitmiyorum.kac kere itiraz ettim kimse gelip bakmadı sendika temsilcisi bile müdürleri yapmış kimsenin haberi yok yeni duyduk denetleme sıfır muhalefet parti geldi şimdi kirli çamaşırlar dökülürse hak yerini bulur zam ikramiye falan yok söylendiği gibi vergiler uçuk bakalım neler olacak Kadro dediler tamam şu anda işe alımlar işkur ile alınıp askeri ücret takriben alıp 6ay çalıştır gönder şeklinde bı sisteme gecis gözüküyor sadece eski çalışanlar büyükşehirin elemanları gibi haklardan yararlanmıştır.kadroyu insanlar hakkını alabilecek diye istedi adı kadro herkese hakkı eşit verilse kimse adı kadro olan şeyi diretmez Allah sonumuzu hayırlı eylesin yarın hakka varınca alır hakkını karinca