Ekonomi

Belediye duyurdu: 4 gün boyunca ücretsiz olacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kurban Bayramı nedeniyle 31 Temmuz Cuma- 3 Ağustos Pazartesi tarihleri arasında gün ücretsiz ulaşım hizmeti sunacak. Belediye tarafından yapılan açıklamada, İETT ve şehir vapurları seferlerinin ücretsiz olacağı duyuruldu.

Kurban Bayramı nedeniyle İBB ücretsiz bayram uygulamasına geçiyor. Bu kapsamda İBB’ye bağlı tüm toplu taşıma araçları bayram süresince yani 4 gün boyunca ücretsiz olacak. Ayrıca belediye oluşacak yoğunluğu önlemek için kurban kesim alanlarına ve mezarlıklara ek seferler düzenleyecek.

Çalışma planı güncellendi

İstanbul’da çalışma saatleri de bayram için güncellendi. Güncellenen planlamaya göre; 30 Temmuz Perşembe arife gününde İETT araçları normal iş günü planına göre çalışacak. 31 Temmuz Cuma günü ise Pazar günü planına göre çalışılacak. Bayramın 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü günleri yani Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri ise Cumartesi çalışma planına göre seferler yapılacak. Bayramın 2,3,4’üncü günlerinde ilk seferler sabah saat 07.00’de başlayacak. Metrobüs hattındaki seferler de bayramın ilk günü Pazar, sonraki günler Cumartesi planına göre yapılacak.

İBB ayrıntılı sefer saatlerine iett.istanbul adresinden veya MOBİETT uygulamasından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler