Eğitim

Belediye gönderdi: Çocuklara ilk teneffüste turşu dağıtılacak!

Corona virüsü salgını nedeniyle öğrencilerin evlerde sıkıldığı için Bakan Selçuk ilk tenefüsün 40 dakika olacağını duyurmuştu. Ankara Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş ise 81 ilde 81 okula çocukların bağışıklıklarının güçlenmesi için çubuk turşusu gönderdi. Turşular öğrencilere ilk teneffüste dağıtılacak.

Corona virüsü salgını nedeniyle öğrenciler uzaktan eğitim gördüler. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından daha önce “Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız.” Paylaşımını yapmıştı.

Bakan Selçuk’un bu paylaşımı üzerine Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş destek paylaşımı yapmış ve 81 ilde 81 okula ilk teneffüs için çubuk turşusu göndereceklerini duyurmuştu.

Turşular bugün yola çıkıyor

Sözünü tutan ve okullara turşu gönderen Demirbaş konu hakkındaki açıklamasında, Söz verdiğimiz gibi bugün turşularımızı hazırladık. 81 ilimizdeki okullarımıza göndereceğiz. Öğrencilerimizin hem turşumuzun tadına bakıp hem de vücut dirençlerini artırmak adına turşularımızı göndereceğiz. Bugün yola çıkacak olan turşularımız inşallah ilk dersin teneffüsünde öğrencilerimizin önlerinde olacak. Ben buradan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. İnşallah 2020-2021 eğitim öğretim yılı hayırlı olur. Tüm eğitim camiasına da kolaylıklar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler