Personel Alımı

Belediye Kadın Erkek Zabıta Memuru Alımı Yapıyor ! Başvurular Başladı

İstanbul Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlanarak zabıta memuru alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adayların başvuruları bugün itibari ile başladı ve 10 Haziran'da sona erecektir. Peki başvurular için aranan şartlar neler? Başvurular nasıl yapılacak?

Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından resmi bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda kadın erkek zabıta memuru alımı yapılacağı ifade edildi. Bununla birlikte başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda belirtilen başvuru şartlarına haiz olmaları gerektiği vurgulandı.

KADIN ERKEK ZABITA MEMURU ALIMI

Konu ile ilgili olarak Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

“Beykoz Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır”

Kadro dağılımı:

ARANAN ŞARTLAR

Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan zabıta memuru alımı ilanına başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU DETAYLARI

Zabıta memuru alımı için başvurular 1 Haziran’da yani bugün başladı ve 10 Haziran’da sona erecektir. İlana başvurular hakkında yapılan bilgilendirmede “01/06/2020’den10/06/2020 Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar (mesai günlerinde saat 08:30-17:00 arasında) Gümüşsuyu Mahallesi Kelle İbrahim Caddesi No: 41 Beykoz/İSTANBUL adresindeki Beykoz Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacaktır.Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU BELGELERİ

Ayrıca başvurular için aşağıdaki belgeler gerekmektedir:

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN. 

İlgili Makaleler