Kamu Haberleri

Belediye KPSS 50 puanla memur alımı yapacağını duyurdu! Son başvuru tarihi ne zaman?

Akıncılar Belediyesi boş kadroları için personel alacağını duyurdu. KPSS 50 puan şartı koyan belediye kadro sayısını 3 kişi ile sınırlandırdı. Peki, belediyede memur olmak için son başvuru tarihi ne zaman?

Akıncılar Belediye Başkanlığı kadın- erkek fark etmeksizin belediyeye memur alımı yapacağını duyurdu. Belediye tarafından verilen ilan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. KPSS P3 puan türünden en az 50 taban puanı sağlayan adayların kurum tarafından belirtilen bölümlerden mezun olması gerekiyor. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, Kamu Yönetimi veya İnsan Kaynakları Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olma şartını taşıyan adayların başvurabileceği kadro için son başvuru tarihi 09 Mart 2020 olarak bildirildi.

Belediyede memur olmak isteyen adaylar için şartlar:

İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karsısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.
MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek.

Başvuru hangi tarihler arasında ve nasıl yapılacak?

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 05.03.2020-09.03.2020 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde (08:00-12:00 / 13:00-17:00) müracaatlarını yapabileceklerdir.
Başvurular, Akıncılar İlçesi, Fikret Tekin Cad. No: 2 adresindeki Akıncılar Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılacaktır.

Akıncılar Belediyesi memur alım ilanına ulaşmak için tıklayınız.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir