Kamu HaberleriPersonel Alımı

Belediye Memur Alım İlanı Yayımlandı ! İşte Başvuru Şekli

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile Hemşin Belediye Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Söz konusu ilana ilişkin detayları haberimizle paylaşıyoruz.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Söz konusu ilanda Hemşin Belediye Başkanlığı tarafından memur alımı yapılacağı ifade edildi.

İLANIN DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak Hemşin Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda “Hemşin Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Memur alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU ŞEKLİ

Belediye memur alımı ilanı kapsamında başvurular 10 Mart 2020 tarihinde başlayacak ve 20 Mart’a kadar devam edecek. Adaylar başvurularını mesai saatleri içinde yapacak. Belediye memur alımı kapsamında kılavuzda belirtilen belgelerin Atatürk Cad. No: 70 Hemşin RİZE Adresinde bulunan Hemşin Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilmesi sureti ile gerçekleştirilecektir.

Belediye Memur Alımı
Belediye Memur Alımı

ARANAN ŞARTLAR

Konu ile ilgili olarak Belediye memur alımı için adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

a. Türk vatandaşı olmak.

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. f. İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

İlanın detayları için TIKLAYIN

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir