Gündem

Belediye yaşlı ihbar hattı kurdu: Görürseniz arayın!

Ankara Belediyesinin yaşlılara ücretsiz ulaşımı kaldırmasından sonra Nevşehir Belediyesi’nden de konuyla ilgili adım atıldı. Belediye yaşlı ihbar hattı kurdu ve vatandaşlara görürseniz arayın çağrısında bulundu.

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkması yasaklandı. Ancak yine de risk grubunda olan yaşlılar için önlemler alınmaya devam ediliyor. Ankara ve İzmir’de yaşlı vatandaşların ücretsiz toplu taşıma kullanma hakkı askıya alındı.

Sokakta görürseniz arayın

Nevşehir belediyesi ise yaşlı ihbar hattı kurdu. Resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Belediye görürseniz ihbar edin çağrısında bulundu.
Nevşehir Belediyesi twitter üzerinden yaptığı o paylaşımda, “Yaşlı ihbar hattı ALO 153 …65 yaş üstü insanları sokakta görürseniz arayın.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir