Gündem

Belediyedeki 90 personel corona virüsü hastalığına yakalandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından en çok corona virüsü vakası tespit edilen ilin İstanbul olduğu açıklanmıştı. İstanbul’dan son gelen verilere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) görevli 90 personelinin corona virüsü test sonucu pozitif çıktı.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı 15 bin 679’a yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün Bilim Kurulu Toplantısı sonrası basına açıklamalarda bulundu. Bakan Koca en çok vakanın İstanbul’da tespit edildiğini bildirdi. Bu açıklamanın ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 90 personelinin yeni tip corona virüsü testlerinin pozitif çıktığı duyuruldu.

Personellerin tedavisi sürüyor

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından, “85 bin personeli olan İBB, bağlı kuruluşları ve iştirak şirketlerinde toplam 90 personelimiz Covid-19 pozitif çıkmıştır. İETT, İSKİ ve İGDAŞ’ın da aralarında olduğu 13 şirketimizde vaka sayısı 64, İBB’de ise 26’dır. Personellerimizin tedavisi sürmektedir. Acil şifalar dileriz.” açıklamasını yaptı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir