Personel Alımı

Belediyeler Arka Arkaya Bombayı Patlattı: Önce Adana Büyükşehir, Şimdi Karabağlar Belediyesi! Personel Alımları Başlıyor; Son Güne Dikkat…

İş arayan vatandaşların dönemi gelmiş bulunuyor. Havaların ısınmasıyla birlikte mülakatların ve kurum içi sınavların daha rahat yapılacağı düşüncesiyle kamu kurum ve kuruluşları da toplu işe alımlarını bahar ve yaz aylarında gerçekleştiriyor. Bu alımlara bir yenisi olarak Karabağlar Belediyesi eklenmiş bulunuyor.

İşe alım gerçekleştireceğini duyuran Karabağlar Belediyesi, kura usulü ile olmak kaydıyla beden işçisi alımı yapıyor. Karabağlar Belediyesi’nin işe alımlarına başvuru yapabilmek için adayların birtakım şartları taşıması gerekiyor.

Karabağlar Belediyesi İş İlanı 2022

İzmir’in ilçelerinden biri olan Karabağlar’da yer alan Karabağlar Belediyesi, haziran ayı içerisinde kura yöntemi ile beden işçisi alımı gerçekleştiriyor. Başvuruları İŞKUR üzerinden alan Karabağlar Belediyesi, ön başvuru yapan adayların şartları taşıması halinde kuraya girmesine izin veriyor. Başvuruları 10 Haziran 2022 tarihine kadar kabul eden Karabağlar Belediyesi’nin iş ilanının numarası ise 00006831198 olarak belirlenmiş bulunuyor. Kura çekimini kamuya açık bir şekilde gerçekleştirecek olan Karabağlar Belediyesi, beden işçisi alımları için çekeceği kurayı 16 Haziran 202 tarihinde saat 10.00 ila 11.00 arasında Yunus Emre Kapalı Pazarı içerisinde gerçekleştiriyor. Kurada adı çıkan adaylar, istenilen belge ve şartları sağlaması halinde Karabağlar Belediyesi’nde işe başlayabiliyor.

Karabağlar Belediyesi İş İlanı Şartları ve İstenilen Belgeler

Kamu kurum ve kuruluşlarından biri olan Karabağlar Belediyesi, işe alımlarda belirlediği şartlarda da bunu gözetiyor. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların başvurularını değerlendirmeye alan Karabağlar Belediyesi, aynı zamanda adayların reşit olmasını da istiyor. Bunun yanı sıra sosyal güvenlik kurumlarının hiçbirinden emeklilik ya da yaşlılık sebebiyle aylık almıyor olmak şartını da getirmiş olan Karabağlar Belediyesi, adayların tamamında göreve engel bir sağlık sorunu bulunmama şartını ararken, erkek adaylarda ise askerlik hizmetini tamamlamış olma şartlarını arıyor. Kamu haklarından mahrum olmamak gibi genel şartlar da belirlemiş olan Karabağlar Belediyesi, adayların temiz bir adli sicil kaydına sahip olmasını istiyor. Sadece Karabağlar ilçesinde bulunan adayların başvurularını değerlendirmeye alacak olan Karabağlar Belediyesi, eğitim şartı olarak ise en az ilköğretim en fazla lise mezunu olmayı şart koşuyor. Öte yandan Karabağlar Belediyesi; kimlik fotokopisi, sağlık raporu, öğrenim belgesi, ikametgah belgesi, adlı sicil kaydı ve erkekler için askerlik belgesi gibi belgeleri de talep ediyor.

İlgili Makaleler