Gündem

Belediyeler corona virüsü nedeniyle işe alımları erteledi!

Türkiye’de corona virüsü işe alımları da etkiledi. Ankara ve Aksaray Belediyesi itfaiye eri alımlarının ertelendiğini duyurdu.

Türkiye’de corona virüsü (Covid-19) vaka sayısı artarken, yetkililer “evde kalın” çağrısı yapmaya devam ediyor. Bu durum işe alımlarını da etkiledi. Geçtiğimiz günlerde personel alım ilanı yayınlayan 2 belediye, alımların ertelendiğini duyurdu.
Ankara Büyükşehir belediyesi 300 itfaiye eri, Aksaray Belediyesi ise 25 itfaiye eri almak için ilan yayımlamıştı. Ancak alımlar virüs tehdidinin kalkacağı ileri bir tarihe kadar yapılamayacak.

Aksaray Belediyesinin yayınladığı duyuruda:

“Korona virüsü salgınının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, Belediyemiz tarafından 06-10 Nisan 2020 tarihlerinde başvuru süreci başlayarak 27 Nisan 2020 tarihinde yapılacağı ilan edilen “İTFAİYE ERİ SINAVLARI” virüs tehdidi kalkana kadar ileri bir tarihe ertelenmiştir. “ ifadelerini kullanırken,

Ankara Büyükşehir Belediyesi:

“Korona virüsü salgınının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, Belediyemiz tarafından 30 MART 2020 tarihinde başvuru kabulü başlanarak 13-17 Nisan 2020 tarihinde yapılacağı ilan edilen “İTFAİYE ERİ SINAVLARI” virüs tehdidi kalkana kadar ileri bir tarihe ertelenmiştir.” açıklamasını yaptı.

 

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir