Personel Alımı

Belediyeye İlkokul Mezunu Makam Şoförü Alınıyor ! e-Devlet Üzerinden Başvuru

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile belediye personel alım ilanı yayımlandı. Bu ilan kapsamında ilkokul mezunu makam şoförü alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca ilana başvurular e-Devlet aracılığı ile yapılacaktır.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile Hatipli Belediye Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilan kapsamında ilkokul mezunu makam şoförü alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvuru yapacak olan adaylar ise başvurularını 24 Şubat’a kadar yapabilecek ve başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

DETAYLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını aşağıdaki link üzerinden gerçekleştireceklerdir. Adaylar aşağıdaki link üzerinden açılan sayfada e-Devlet ile giriş bölümünden T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapacak bunun ardından ilkokul mezunu personel alımı için belirtilen adımları takip ederek başvurularını gerçekleştireceklerdir.

GENEL HUSUSLAR

Hatipli Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilkokul mezunu personel alımı için İŞKUR üzerinden belirtilen genel hususlar şöyle:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde https://esube.iskur.gov.trtr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son

başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

İlkokul Mezunu Makam Şoförü Alımı
İlkokul Mezunu Makam Şoförü Alımı

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) İlkokul mezunu personel alım ilanının devamında belirtilen genel hususlarda şöyle; Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

Genel hususların devamı ve ilanın detayları için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir