Ekonomi

Benzin ve motorin fiyatları ne kadar? Benzin ve motorin fiyatlarına zam!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre benzin ve motorin fiyatlarına zam gelecek. Peki, benzin ve motorin fiyatları ne kadar? Zamdan sonra benzin ve motorin fiyatları ne kadar olacak? İstanbul, Ankara, İzmir benzin ve motorin fiyatları

EPGİS Türkiye’deki araç sahiplerini ilgilendiren flaş bir duyuruda bulundu. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan EPGİS benzin ve motorin fiyatlarına zam yapılacağını bildirdi. Buna göre, benzinin litre fiyatına 17 kuruş, motorinin litre fiyatına 16 kuruş zam yapılacak.

5 Kasım’dan itibaren geçerli

EPGİS tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 05/11/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 17, Motorinde 16 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” İfadeleri kullanıldı.

Benzin ve motorin fiyatı ne kadar olacak?

Ankara’da ortalama 6,07 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,23 lira, İstanbul’da 6,02 liradan satılan motorinin fiyatı 6,18 liraya, İzmir’de 6,10 liradan satılan motorinin fiyatı 6,26 liraya yükselecek.

Ankara’da ortalama 6,63 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,80 liraya, İstanbul’da 6,58 liradan satılan benzinin fiyatı 6,75 liraya, İzmir’de 6,65 liradan satılan benzinin fiyatı 6,82 liraya çıkacak.

İlgili Makaleler