Ekonomi

Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam Bekleniyor

Araç sahiplerine peş peşe kötü haberler geliyor. Benzine yapılan 7 ve 5 kuruşluk zammın ardından bugün benzin ve motorine bir kez daha zam beklendiği ifade edildi. Peki ne kadar zam yapılacak?

Yurt içinde dolar kurunda da yukarı yönlü bir hareketlilik söz konusu olurken akaryakıt fiyatlarında da değişiklikler oluyor. Bilindiği gibi benzin fiyatlarında 7 ve 5 kuruşluk zam yapılmıştı. Bu zammın ardından bugün benzin ve motorine zam beklendiği ifade edildi. Bu bağlamda benzinin litre fiyatına 20 kuruş motorinin litre fiyatına ise 27 kuruş zam beklendiği ifade edildi. Bu zammın bu gece yarısından itibaren geçerli olması vurgulandı.

3 KEZ ZAM YAPILMIŞ OLDU

Benzin fiyatlarında bu hafta üçüncü zam olacak. Hafta başında 7 ve ardından 5 kuruş zam yapıldı. Bu gece ise 20 kuruş zam bekleniyor.

AKARYAKIT HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler