EkonomiGündem

Benzin ve Motorine Zam Geldi! EPGİS Zam Miktarını Açıkladı

Son günlerde açıklanan zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Araç sahiplerini üzen haberde, benzin ve motorin litre fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olması beklenen bir zam geldiği duyuruldu. EPGİS, net zam miktarı hakkında açıklama yaparak İstanbul, İzmir ve Ankara'daki benzin ve motorin fiyatlarını açıkladı.

Son zamanlarda petrol fiyatlarında meydana gelen yükselişin ardından benzin ve motorin litre fiyatlarına da arka arkaya zam yapılmaya başlandı. EPGİS tarafından bu geceden itibaren geçerli olması beklenen zam açıklaması gerçekleşti ve İzmir, Ankara ve İstanbul’a ait benzin ve motorin fiyatları aktarıldı.

18 MAYIS GECESİ İTİBARİYLE GEÇERLİ OLACAK

Alınan son haberlere göre, 18 Mayıs gecesi itibariyle geçerli olacak benzin ve motorinin litre fiyatlarına zam yapıldığı öğrenildi. EPGİS tarafından gelen kesin açıklamaya göre, benzine 13 kuruş ve motorine ise 8 kuruş zam yapıldı. EPGİS’in açıklaması ise şu şekilde oldu:

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 19/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 13 Motorinde 8 KRŞ/LT pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Yapılan akaryakıt zamlarından sonra pompa fiyatlarına da zamların en kısa sürede yansıyacağı açıklandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler